Vyhledávání

Patříte mezi milovníky rozhleden a dalekých výhledů? Pak jste ve správném kraji. A ani v zimě se jim nemusíte vyhýbat. Spousta z nich je totiž přístupná celoročně.

Čekají na vás rozhledny nejrůznějších konstrukcí – dřevěné, kamenné nebo železné, rozmanité architektury, různých věků, osobitých architektů, rozličných jmen, výšek a především dalekých výhledů na všechny světové strany. Čistě v kraji jich je 36, ale pokud k tomu přidáme ještě vyhlídkové věže a vyhlídky jako takové, naplánujte si spousty výletů.

Nechceme vás ovlivňovat, které jsou nejhezčí, nicméně určitě byste neměli vynechat Štěpánku, královnu Jizerských hor na Příchovicích, o kousek níže rozhlednu největšího myslitele všech dob Járy Cimrmana - Maják, s novou konstrukcí se ukazuje Císařský kámen na Rádle. Netradiční je i rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou nebo pomyslnou strážkyni mezi Českým rájem a Jizerskými horami - rozhlednu Kopanina.

V zimě přístupná je i rozhledna Smrk v Jizerských horách nebo Panorama na Černé hoře, u německých sousedů nevynechejte rozhlednu Hvozd

Všechny rozhledny a vyhlídky najdete zde

Informace o trase

 
load