Nová Ves nad Nisou

Nová Ves nad Nisou leží mezi Jabloncem nad Nisou a Smržovkou, v jižní části Jizerských hor. Pod Novou Ves spadá i Horní Černá Studnice.

V historických pramenech byla Nová Ves poprvé uváděna v roce 1634. V obci najdeme několik historických památek, například novodobý kostel P. Marie z roku 1935, či památkově chráněný křížek z roku 1810. Tento křížek stojí na křižovatce staré cesty do Jabloneckých Pasek a silnice směřující do Lučan nad Nisou. Křižovatka bývá nazývána U tří lip.

Z turistického hlediska je Nová Ves zajímavá zejména svou polohou v jižní části Jizerských hor. Ty skýtají obrovské množství přírodních památek i široké možnosti turistických i cyklistických výletů. Nedaleká města Jablonec nad Nisou, Tanvald, či o něco vzdálenější Liberec, zase nabízejí množství historických památek i kulturního vyžití.

mailNová Ves nad Nisou

Nová Ves nad Nisou, 468 27