Obec Horní Police leží severozápadně od České Lípy, nedaleko Žandova, při cestě z České Lípy do Děčína.

Rozkládá se na obou březích řeky Ploučnice v průměrné nadmořské výšce 500m. Částmi obce jsou Horní Police a Podlesí. Obec byla dříve nazývána také Mariánská Police.

Charakteristickým znakem pro zdejší území je poměrně značná členitost, řeka Ploučnice zde vytváří hluboké široké údolí. V okolí vystupují z krajiny Strážný vrch měřící 601 m a Dvorský kopec s výškou 527 m. Obec i její okolí nabízí řadu turisticky zajímavých míst a památek.

Mezi zajímavé památky v obci patří kostel Navštívení Panny Marie, kamenný klenbový most, barokní mariánské sousoší, morový sloup či socha sv.Jana Nepomuckého.

Zámek Horní Police byl v minulosti v dezolátním stavu, ale v současnosti je opravován a je zpřístupněn veřejnosti.

mailHorní Police

Horní Police, 471 06