Penzion Permon, Chřibská

Penzion Permon leží v obci Chřibská, na hranicích Chráněné krajinné oblasti Lužické hory a Národního parku České Švýcarsko. Okolí hotelu Permon je ideální pro individuální či rodinnou rekreaci, školní pobyty, společenské oslavy, svatby, školení nebo teambuilding.

Penzion Permon - ubytování:

Penzion nabízí 40 míst ve dvou - čtyřlůžkových pokojích. Pokoje penzionu Permon jsou standardně vybaveny sociálním zařízením a lednicí. Celodenní stravování zajišťuje restaurace s bohatým menu, která je součástí penzionu. Parkování je možné přímo u penzionu. Celý objekt je nekuřácký (kouření povoleno jen na vymezených místech).

Úklid pokojů v penzionu Permon provádíme na požádání.

Penzion Permon je  malý hotel vhodný jak pro náhodné turisty, tak pro rodiny s dětmi. Pro děti je připraven dětský koutek v létě s pěknou terasou.

Penzion Permon - další služby:

- WIFI čí LAN internetové připojení v celém penzionu zdarma
- parkování osobních automobilů je zajištěno přímo v areálu penzionu na uzamčeném parkovišti
- úschovna  kol a motorek

Penzion Permon - okolí:

Okolí penzionu Permon je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Především poloha mezi Lužickými horami, Národním parkem České Švýcarsko a oblastí Labských pískovců nabízí řadu atraktivních výletů.

Pro větší skupiny je v případě zájmu možnost zařídit malý autobus na výlety (dle přání) a také prohlídku pivovaru  Kocour ve Vansdorfu s ochutnávkou piv.

Přímo před penzionem je je zastávka nejen linkového autobusu, ale i autobusové  turistické linky č. 434 Děčín - Hřensko Mezní Louka - Jetřichovice - Chřibská - Rybniště - Doubice - Kyjov - Krásná Lípa a zpět.

Kvalitní autobusové spojení zajišťuje snadnou dostupnost Českého Švýcarska, které navazuje až na německou stranu do Národního parku Saské Švýcarsko.

Nejatraktivnější turistické cíle v Českém Švýcarsku a Labských pískovcích:
- Pravčická brána
- Jetřichovické stěny
- Kyjovské údolí
- soutěsky řeky Kamenice – Tichá a Divoká soutěska
- Zoologická zahrada v Děčíně
- obec Hřensko

Lužické hory nabízí nejen krásnou přírodu, ale i řadu památek lidové architektury, sakrálních památek nebo hradů a zámků. Lužické hory jsou atraktivní nejen od jara do podzimu, ale nabízejí program i v zimních měsících. Ski areály Na Jedlové (půjčovna vybavení za pár korun a lyžařská škola), v Dolním Podluží nebo upravované lyžařské stopy okolo Polevska jsou častým cílem návštěvníků Lužických hor.

Nejatraktivnější turistické cíle v Lužických horách:
- hora Jedlová s rozhlednou
- lidová architektura a podstávkové domy
- křížová cesta na Křížovém vrchu
- muzeum Skla v Novém Boru
- Sklárna AJETO s možností exkurze