Městská knihovna Česká Lípa

Městská knihovna Česká Lípa, příspěvková organizace je veřejnou univerzální knihovnou. Jejím zřizovatelem je Město Česká Lípa. Kromě hlavní budovy na náměstí T. G. Masaryka provozuje ještě tři sídlištní pobočky (Špičák, Lada, Holý vrch), 2 výpůjční místa v Penzionech pro seniory, a 1 pobočku ve spádové obci Dobranov.

V hlavní budově knihovny jsou k dispozici oddělení beletrie pro dospělé čtenáře, oddělení naučné literatury, čítárna novina a časopisů, studovna, oddělení literatury pro děti a mládež, oddělení regionálních služeb, oddělení akvizice a katalogizace.

K dispozici je kopírovací služba, internet, přístup k databázím, veřejná písárna, sbírka zákonů ČR, informace pro neziskové organizace, informace o Evropské unii.

Knihovna pořádá rovněž každý měsíc zajímavé přednášky pro dospělé i program pro děti.

mailČeská Lípa

náměstí T. G. Masaryka 170, Česká Lípa, 470 01