Vyhledávání

Nenechte si ujít návštěvu Minimuzea skleněných betlémů v Železném Brodě

V Železném Brodě můžete nově v tomto roce navštívit soukromou sbírku skleněných betlémů Aleny Kortanové. Uvidíte na čtyři desítky skleněných betlémů, nejvíce z nich je klasických - figurkových, u sklářského kahanu vyráběných.

Najdete tu i velký betlém hutní, dále betlémy korálkové, ryté, broušené, z dutých trubic, betlémy - tavené plastiky i betlémy na skle malované.

Do minimuzea projdete prodejnou skla, kde si můžete zakoupit skleněné betlémy, ostatní typické železnobrodské figurky, skleněné ručně vinuté perle (u sklářského kahanu vyráběné korálky), ryté sklo, skleněné květiny, skleněné šperky a bižuterii a další regionální skleněné výroby.

Návštěva tohoto minimuzea je úžasným zážitkem pro děti i dospělé. Skleněné betlémy jsou fenoménem Železného Brodu, kde se zrodily a jejich tradice je zde stále živá.

Příležitostně můžete v prodejně sledovat předvádění sklářské výroby u sklářského kahanu.

Součástí minimuzea je kreativní dílnička pro děti i dospělé, kde si můžete vytvořit náhrdelník podle svých představ, náušnice, jednoduchou vánoční ozdobu nebo jiný skleněný výrobek. Výrobu zvládnou i malé děti, rádi vám tu vším poradí a pomůžou. 

Vstupné do minimuzea je dobrovolné.

Přijďte a přesvědčte se.

 

mailŽelezný Brod

Železná 103, Železný Brod, 468 22

GSM:+420 777 168 470
E-mail:minimuzeum.b@seznam.cz
Web:http://minimuzeum.wix.com

Informace o trase

 
load