Exkurze do libereckého krytu civilní obrany

Pokud chcete zažít výlet poněkud netradiční a plný zajímavostí, tak vám doporučujeme navštívit liberecký kryt CO, kde se nachází stálá výstava věnovaná historii i současnosti civilní ochrany. Největší liberecký kryt se nachází přímo pod Sokolovským náměstím. Prohlídky jsou možné pouze každou 1. sobotu v měsíci.

Liberecký kryt CO si můžete prohlédnout včetně jeho původního vybavení. Uvidíte například plně funkční strojovnu nebo filtro-ventilační zařízení a zavzpomínáte na dobu, kdy civilní obrana byla součástí běžného života.

Výstava zahrnuje i 20 velkoplošných panelů, na kterých naleznete řadu informací i o dalších místech krytu, jejímž autorem je známý odborník a autor knihy Liberecké podzemí Ivan Rous. Ke zhlédnutí jsou i další dobové dokumenty a exponáty mající vztah k civilní ochraně. Po seznámení s historií následuje vlastní prohlídka krytu a jeho vybavení s odborným výkladem průvodce.

Nutné je objednání předem na tel. 485 101 709 nebo osobně v Městském informačním centru v Liberci. Objednání v týdnu konání prohlídky je možné nejpozději do čtvrtka do 16.00 hodin.

Prohlídky jsou možné každou 1. sobotu v měsíci.

Délka prohlídky:  70-90 minut

Začátky prohlídek:  8:30, 10:00 a v 11:30 hodin.

Vstupenky se prodávají v Městském informačním centru  v Liberci.

Liberec