Vyhledávání

Klášterní zahrada ve Vrchlabí

Zahrada, spojující někdejší augustiniánský klášter ve Vrchlabí a vrchlabský zámecký park, nabízí po rekonstrukci tři základní části.

Prostor mezi Správou KRNAP a stanicí pro handicapované živočichy vyplňuje nový altán, proutěný tunel s pnoucími rostlinami a nášlapná stezka, na které si každý může vyzkoušet snadno rozdíl vnímání různých povrchů hmatem.

Ve druhé části u rybníčka vyrostla geologická expozice pod širým nebem. Tvoří ji kusy základních krkonošských hornin a molo s oboustrannými informačními panely o geologii Krkonoš.

Největším prostorem je areál za klášterní budovou. Tvoří ho rastrovové záhony, představující různé typy krkonošské flóry, typickou květnatou louku Krkonoš, štěrkovou lavici či typicky klášterní bylinkový záhon. Na druhé straně cesty je štěpnice starých a regionálních odrůd ovocných stromů, které se dnes už nikde jinde, než ve Vrchlabí, neuvidí.

Zahrada je příjemným místem k procházkám. Správa KRNAP tu realizuje některé ekologické vzdělávací programy, např. „Tma přede mnou aneb Dotkněte se Krkonoš“, ale i akce pořádané Krkonošským muzeem Správy KRNAP.

„Věřím, že si lidé zahradu užijí a že se stane i jedním z cílů, pro které mohou do Vrchlabí jezdit lidé z blízkého i vzdálenějšího okolí podobně, jako se jezdí do skvěle zrekonstruovaného areálu Františkánského kláštera v Hostinném,“ uvedl ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Vrchlabí

Telefon:+420 499 456 761
Web:www.krnap.cz

Informace o trase

 
load