Vyšlápněte na Nisanku!

Rozhledna Nisanka je jednou z moderních rozhleden Jizerských hor. V podstatě se jedná o telekomunikační věž, ale je z ní tak krásný výhled, že musí sloužit i turistům.

Název Nisanka byl pro rozhlednu vybrán hned ze tří důvodů. Nachází se v obci Nová Ves nad Nisou a přáli si to sami první návštěvníci rozhledny, kteří se tehdy zúčastnili ankety. Kromě toho, nedaleko pramení také řeka Nisa.

Rozhledna Nisanka vyrostla na Novoveském vrchu (676 m. n. m.) v roce 2006. Věž je vysoká 35 metrů a ochoz se nachází ve výšce 24 metrů. Tedy, pokud vystoupáte po schodech nahoru, budete vysoko rovných 700 m n. m.! Z rozhledny spatříte velkou část Jizerských hor.

K rozhledně se dostanete od zastávky autobusu v obci Lučany nad Nisou po červené turistické značce, která vede do Jablonce nad Nisou a následně po zelené turistické značce směrem k prameni řeky Nisy (asi 10 minut chůze). K prameni Nisy vede také mezinárodní cyklotrasa Odra-Nisa. Pramen řeky Nisy za návštěvu také určitě stojí, pokud se na rozhlednu Nisanku vypravíte. Celé místo i jeho okolí je hezky upraveno a turisty navštěvováno.

Nová Ves nad Nisou