Vyhledávání

Horolezecká aréna

Největší uměle zaledňovaná plocha ve střední Evropě - unikátní ledové králoství v centru města. A když není led, je tu pořád ještě skála. Vyzkoušejte 10 drytoolingových cest nebo Via Ferráty.

Přímo v samotném centru Liberce si vyzkoušíte různé techniky lezení, v zimě ledolezení a po zbytek roku Via ferratu (zajištěnou cestu) a drytooling, což je lezení s cepíny a mačkami jak po skále, tak i umělých překážkách. Vybavení, které potřebujete ke zdejším aktivitám, ale i speciální vybavení pro lezení v horách, si můžete samozřejmě zapůjčit.

Kamarádi vás můžou fotit v polobotkách a vy přitom budete mít fotky jak z Alp. Vyzkoušejte lezecké techniky dříve, než vyrazíte do opravdových hor.

Zažijte rodinná odpoledne s opékáním buřtů, nebo hraním her, bude se vám líbit i zdejší parková úprava s jezírkem, kde můžete pozorovat rybky a vzácného čolka horského.

Noc na skále pro dva
Vyzkoušejte dobrodružství, o kterém se vám ani nesnilo. Usínat budete přímo na skále jeden nebo klidně dvacet metrů nad zemí a před tím, než si s partnerem dáte pusu na dobrou noc, vás čeká výuka slaňování, kurz ferraty i společná příprava marocké večeře na ohništi v hrnci tajine. To vše v lomu Na Bídě v liberecké Horolezecké aréně.

Na co se často ptáte:
Celková výška skal: 28 metrů
Délka lezeckých cest: 20 - 25 metrů
Počet lezeckých cest: 20
Jištění : horní jištění (erární lana)
Via Ferráta: 250 m
Kapacita pro ledolezení: 20 lezců, diváků 100 (v místě pro stání)
Kapacita pro drytooling: 10 lezců
Kapacita pro zajištěnou cestu: 20-30 lezců
mailLiberec

Na Bídě, Liberec, 460 01

Telefon:+420 775 666 816
E-mail:horolezeckaarena@gmail.com
Web:www.horolezeckaarena.cz
Vybavení a služby
WC / sprchy
občerstvení
půjčovna sportovního vybavení
instruktor
Typ sportovního zařízení
sportoviště

Informace o trase

 
load