Vyhledávání

Včelí naučná stezka

Včelí naučná stezka, dlouhá 1,5 km, na 6 zastaveních přibližuje svět včel a dalšího hmyzu. Návštěvníci se na ní mohou vydat z areálu Ekocentra v Oldřichově v Hájích.

Včelí naučná stezka začíná u cyklostezky za ekocentrem na začátku obce Oldřichov v Hájích od Liberce. První interaktivní tabule seznamuje se stavbou těla včely, což si mohou vyzkoušet návštěvníci na dřevěné skládačce s žihadlem.
Druhá tabule je věnována opylování a květům, které včely lákají. Třetí zastavení je u hmyzího hotelu, který poskytuje útočiště nejen včelám samotářkám, ale i dalšímu potřebnému hmyzu.
Čtvrté zastavení seznamuje návštěvníky se včelím příbuzenstvem a jeho obydlím. Pátá tabule ukazuje kromě medu další včelí výrobky.
Cestou k šestému zastavení stojí klát, nebo-li dřevěný vyřezávaný a malovaný úl, jaký vyráběli naši předkové.
V cíli stezky je posezení a šestá tabule nahlížející do života v úlu, profesí, které v něm včely vykonávají, a vývoje včely od vajíčka po dospělce. Všechna zastavení jsou připravena tak, aby si zejména malí návštěvníci mohly pohrát a vyzkoušet si věci z hmyzího světa. Procházku mohou návštěvníci ukončit opět v ekocentru, kde uvidí včelín a při troše štěstí i včely při práci.

Více na www.svetvcel.cz 

mailOldřichov v Hájích

Oldřichov v Hájích 5, Oldřichov v Hájích, 463 31

GSM:+420 778 535 967
E-mail:info@suchopyr.cz
Web:www.suchopyr.czwww.ekocentrumoldrichov.cz

Informace o trase

 
load