Kostel sv. Antonína Velikého

Kostel sv. Antonína je jedním z nejkrásnějších kostelů Liberce, díky své 70 metrů vysoké věži tvoří jednu z dominant centra Liberce.

Kostel sv. Antonína Velikého tvoří díky své 70 metrů vysoké věži jednu z dominant Liberce (radniční věž v sousedství měří "pouze" 61 metrů) již po několik staletí. Byl postaven na místě původního dřevěného kostelíku, s nímž je spjata současně i první zmínka o Liberci zroku 1352 v souvislosti s placením desátků. Nynější kostel byl postaven v letech 1579-1587 pravděpodobně dle návrhu stavitele Marcuse Spazia a je první zděnou stavbou města. Interiér je zdoben střídmě v protestantském duchu, cenný je zejména hlavní oltář vysoký 10 metrů, který znázorňuje patrony české země.

Filmy, které se v Kostele sv. Antonína natáčely

Líbánky