Vstříc mamutím a čertovským zážitkům do Harrachova

Místo, kde slunce zapadá nad horami, kde šumí vodopád řeky Mumlavy a kde se romantickými výhledy kochají turisté, cykloturisté, parašutisté i rodiny s dětmi. Vyjeďte vstříc čertovským a mamutím zážitkům do Harrachova a navštivte dvě nádherné přírodní zajímavosti - Mumlavský vodopád a Čertovu horu, na níž se můžete svézt lanovkou.

Mumlavský vodopád

Mumlavský vodopád je nejčastějším cílem všech návštěvníků města Harrachov. Od města je vzdálený asi 2 km. Řeka Mumlava tady padá přes stupňovitě uspořádané skalní bloky. V řečišti se nacházejí obří hrnce, tzv. Čertova oka, která dravý proud řeky Mumlavy vymlel v žulových stupních. Vodopád je vysoký asi 10 metrů a působí velmi mohutně. Vede k němu pohodlná silnička, u níž také stojí Mumlavská bouda (původní hájovna z 19. st.), kde je možnost stravování a občerstvení.

Čertova hora

Vyjeďte si lanovkou na 1 020 metrů vysokou Čertovu horu nacházející se jižně od Harrachova. Lanová dráha je v provozu od 9:00 – 17:00 hod., letních měsících až do 18:00 hod. a vede v blízkosti největšího mamutího můstku pro lety na lyžích v České republice. První můstek zde stál již v roce 1920, Mamut byl vybudován v r. 1980. Na Mamutovi se uskutečnila řada vrcholných soutěží včetně mistrovství světa. Vrchol hory poskytuje krásné výhledy do okolí a je skvělým, výchozím  místem pro pěší turistiku i cykloturistiku na hřebeny Krkonoš. Na Čertově hoře je také startovací plocha pro vyznavače létání na padácích a závěsných kluzácích.

Zdroj foto: Město Harrachov, www.harrachov.cz