Hrad a zámek Staré Hrady u Jičína

Hrad a zámek STARÉ HRADY – VÝLET PRO DĚTI I DOSPĚLÉ!

Pokud hledáte místo, kam vyrazit s celou rodinou a kde se rozhodně pobaví děti i dospělí, navštivte Hrad a zámek Staré Hrady. Původně gotický hrad s renesančním zámkem a předzámčím se nachází v Českém ráji, jižně od Jičína u městečka Libáň. První písemná zmínka pochází už z roku 1340. S hradem a zámkem je úzce spojen také Albrecht z Valdštejna, který roku 1628 zámek koupil. Dnes se tu snoubí historie s pohádkou. Svůj domov tu našli draci, obři, rytíři, princezny, čertíci, vodníci, čarodějnice, skřítkové a další pohádkové bytosti.

Zažijte a všemi smysly ochutnejte atmosféru pohádkového hradu a zámku a originálních českých pohádek pro děti i dospělé. Od sklepení až po půdu vás provedou opravdové princezny, rytíři nebo čarodějnice. Po celý rok můžete navštívit Zámecké pohádkové sklepení s obry, vodníky, čertíky a draky (novinka – Obří smaragdoví draci), Hradní pohádkovou půdu s lekcí čarodějného létání na koštěti (novinka – Obří rubínoví draci) a Zdravosvět s Dračí královskou komnatou, kde vládne sám jeho veličenstvo, dračí král Rozumbraďák XVI.Potkáte tu na 450 pohádkových bytostí, ale i vzácné bílé pávy, zlaté bažanty a další zvířátka.

Staré Hrady jsou také ideálním místem na výlet pro děti z mateřských a základních škol. Na dospělé návštěvníky čeká prohlídka hradu a zámku s unikátními expozicemi z dob habsburské monarchie v prohlídkovém okruhu „Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.“. Dále je zde nově k vidění prohlídkový okruh věnovaný historii piva a pivovarnictví – „Pivo – poklad Čechů“.

Oblíbeným suvenýrem pro dospělé je pravá Starohradská medovina, která je tu k dostání v několika druzích a pro děti Drakuláda – výborná dračí čokoláda. Dále si můžete odnést suvenýry v podobě originálních českých pohádek - pohádkové knížky, hry, obří pexesa a třeba i zbroj pro rytíře a princezny.

Tak jako každý hrad, jsou i Staré Hrady opředeny pověstmi. Ta nejtajemnější je o templářích, kteří prý původně tvrz starou vlastnili. Říká se, že jejich zlatý poklad je tu někde doposud zakopaný.

Po celé léto můžete navštívit Velkou kouzelnickou show a souboje rytířů dobra a zla, a to každou středu, čtvrtek, sobotu i neděli o letních prázdninách.

Otevřeno je tu celoročně a za každého počasí.

Více informací, aktuality a program akcí naleznete na www.starehrady.cz

LEDEN, ÚNOR, BŘEZEN, DUBEN

soboty, neděle, svátky, prázdniny 10.00 - 17.00

všechny termíny jarních prázdnin otevřeno středa, čtvrtek, pátek, sobota, neděle

KVĚTEN, ČERVEN

denně 09:30 - 17:00 mimo pondělí (o svátcích vždy otevřeno)

ČERVENEC, SRPEN

denně 09:30 - 18:00

ZÁŘÍ

denně 09:30 - 17:00 mimo pondělí (o svátcích vždy otevřeno)

ŘÍJEN, LISTOPAD, PROSINEC

soboty, neděle, svátky, prázdniny 10:00 - 17:00

Pro školní výlety a předem objednané zájezdy otevřeno kdykoliv po celý rok.

Neváhejte nás kontaktovat na tel. 602 302 220.

VSTUPNÉ

Dospělí: 145 Kč
Děti 2-11 let: 95 Kč
Studenti, senioři, mládež: 125 Kč
Děti do 2 let: ZDARMA
Čarodějná Bestyjola: základní 45 Kč, snížené 25 Kč

DOPORUČUJEME ZVÝHODNĚNÉ VSTUPNÉ - při zakoupení dvou prohlídkových okruhů je vstupné do Čarodějné Bestyjoly ZDARMA.
Foto a kamera zdarma. Vstup na okruhy s menšími zvířaty v zavazadle, či v náručí povolen - zvířátko ZDARMA.

mailStaré Hrady

Staré Hrady 1, Staré Hrady, 507 23