Za dřevěným krtkem a dalšími hračkami do Albrechtic v Jizerských horách

Navštivte muzeum výroby dřevěných hraček a přímo ve firmě DETOA si zároveň vyrobte svou vlastní, podívejte se na výrobu hračky od začátku do konce, posaďte se v malé kavárně...

Firma byla založena Johannem Schowankem v roce 1908. V továrně se začaly vyrábět dřevěné perle, knoflíky a jiné drobné soustružené dílky a brzy se stala nejvýznamnějším výrobcem v tomto oboru v celé Evropě. V roce 1927 se výrobní sortiment rozšířil o dřevěné hračky, které podpořily věhlas firmy.

Po roce 1945 se začaly vyrábět pianinové mechaniky, později se přidaly klavírové mechaniky a klávesnice. V současné době je továrna největším a nejstarším výrobcem dřevěných hraček, komponentů do společenských her, dřevěných perlí a také pianinových i klavírových mechanik a klávesnic v České republice.

Výrobky jsou vyráběny z kvalitního dřeva, které se těží v horských oblastech střední Evropy. Pro barvení se používají pouze kvalitní, certifikované a ekologické barvy a laky, které vyhovují normě EN 71 a nezatěžují životní prostředí. Protože jsou hračky určeny převážně nejmenším dětem, je technologickému procesu a kompletaci věnována zvlášť vysoká pozornost, která zaručuje stálou a vysokou kvalitu našich výrobků.

DETOA je jedním z posledních výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Ostatní značky se již vyrábí většinou v Číně. Naši zákazníci mají stoprocentní jistotu, že hračky jsou nezávadné a důsledně testované, což u dřevěných hraček vyráběných v Asii nelze vždy tvrdit a zaručit.

Naše výrobky se řadí mezi nejkvalitnější a nejestetičtější dřevěné hračky, které jsou v současnosti na evropském a tuzemském trhu k dostání. Nákupem našich hraček povedete své děti k rozvoji motorických schopností, estetickému cítění a kladnému vztahu k přírodnímu materiálu - dřevu. K našim hračkám se vracejí již několikáté generace. Prarodiče, rodiče - všichni vyrůstali s našimi hračkami značky Schowanek, Tofa a DETOA.

Chtěli byste se dozvědět více o historické výrobě dřevěných hraček? Nabízíme vám možnost exkurze výrobou s více než stoletou tradicí. Prohlídka, během níž se seznámíte s celým výrobním procesem, trvá přibližně 50-60 minut. Na závěr exkurze si můžete naše výrobky zakoupit v podnikové prodejně.

Podrobné informace týkající se prohlídek najdete na www.muzeumvyrobyhracek.cz, tel.: 721 843 020, 483 356 325 nebo e-mail: exkurze@detoa.cz.

Albrechtice v Jizerských horách