Městské muzeum Mšeno

Městské muzeum je umístěno v prostorách 2. patra radnice ve Mšeně. Je pobočkou Regionálního muzea v Mělníku.

Značná část expozice je věnována mšenským cechům, jsou zde vystaveny starobylé cechovní štíty zdejších truhlářů, zámečníků a ševců. Dále zde uvidíte cechovní truhlice, cechovní ferule, rychtářská práva, trojrozměrné vývěsní štíty - kovářský a zámečnický. Této části však dominuje zařízená obuvnická dílna i s mistrem ševcem, ve které můžete spatřit všechny propriety "prťáckého" řemesla.

Další část expozice tvoří dobový měšťanský interiér z konce 19. století, jehož součástí je např. kulatý intarzovaný stůl se zdobenými židlemi, čalouněná pohovka, zouvák, dobová truhla, empírové hodiny, stříbrník se sklem a cínovým nádobím.

Třetí část je věnována slavným mšenským rodákům - Augustinu Heřmanovi a archeologovi J. L. Píčovi. Druhý jmenovaný zde má i svůj původní stůl, křeslo a kalamář. Vše je doplněno závěsnými klipy s doplňujícími informacemi.

mailMšeno

náměstí Míru 1, Mšeno, 277 35