Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové sídlí v budově staré úpické radnice, Nám. T. G. Masaryka č. p. 30. Návštěvníkům nabízí celoročně tři stálé expozice - galerii úpické rodačky, akademické malířky Julie Winterové Mezerové, národopisnou expozici a expozici věnovanou rodině Čapkově a jejímu pobytu v Úpici.
STARÁ RADNICE

V plně přístupném sklepení jsou uloženy některé archeologické nálezy a architektonické prvky z hradu Vízmburku. V průběhu roku pořádá muzeum tematické výstavy, doprovodné a edukační programy.

Sbírka muzea je rozdělena do sedmi podsbírek – jsou to podsbírka etnografická, podsbírka fotografií, filmů a jiných médií, historická podsbírka, militária, numismatická podsbírka, písemnosti a tisky a podsbírka výtvarného umění. Celkem muzeum pečuje o necelých 2 600 sbírkových předmětů.

DŘEVĚNKA

Stálé expozice: Jak se žilo, kočárky a panenky ze sbírky Lidmily Krejcarové; výstavy

V současné době z důvodu prováděných oprav je Dřevěnka uzavřena.

mailÚpice

T. G. Masaryka 30, Úpice, 542 32