Navštivte Ekocentrum Oldřichov v Hájích

Areál Ekocentra v Oldřichově v Hájích skýtá příjemné a velmi poučné zázemí nejen pro malé návštěvníky a jejich rodiče...
Areál se nachází směrem od Liberce na začátku obce Oldřichova v Hájích – bráně do Jizerských hor.
Do Oldřichova v Hájích se dostanete jak autem, tak i vlakem z Liberce či Frýdlantu.

Dominantou areálu je památkově chráněná zemědělská usedlost z 18. století. Stavba je částečně roubená a částečně hrázděná. Zajímavostí usedlosti je tzv. malovaná místnost zdobená 300 let starými deskovými malbami.

V areálu je Sluneční dům, který poskytuje ubytování a zázemí pro školní ekologicko-výchovné akce. Výuková farma se věnuje chovu a propagaci tradičních plemen hospodářských zvířat. Chovají se zde huculští koně, valašské ovce, kozy bílé krátkosrsté a přeštické prase. Svezení na huculských koních pro děti do 12 let objednávejte na telefonu 602 583 925

Od května 2012 zde najdete oficiální prodejnu Regionálních produktů Jizerských hor.

Naučná včelí stezka, dlouhá 1,5 km, na 7 zastaveních přiblíží zábavnou a hravou formou taje včel a hmyzího světa.

Interaktivní přírodovědná expozice s názvem „Jizerky všemi smysly“ netradičně představuje vybrané ekosystémy  na území Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Pomocí zvuků, hmatu, zraku a čichu návštěvníci získávají informace o lesích, rašeliništích i podzemí Jizerských hor. Získané informace si procvičují prostřednictvím  kvízu, jenž je expozicí doprovází.

Areál ekocentra je z větší části bezbariérový.

Naučná stezka „Oldřichovské Háje a skály“ návštěvníky provede západní částí bučin přes Lysé skály až na Skalní hrad.

Za areálem probíhá cyklostezka a nově vybudovaná in-line dráha dlouhá 3 400 m (šíře dráhy: 2,2 – 3,2 m).