Městské divadlo Jablonec nad Nisou

Budova divadla byla postavena podle stavebních plánů významné vídeňské firmy Fellner a Helmer v letech 1906 - 1907.

Nemůže se sice pochlubit stálou scénou, to ale rozhodně neznamená, že by nenabízelo kvalitní program. Ročně se zde odehraje na 200 představení, a to jak z oblasti činohry, muzikálu, opery, tak i baletu, při kterých v Jablonci hostují ty nejrenomovanější divadelní soubory a interpreti z celé republiky. Zážitek z představení je umocněn noblesou interiéru. K nejcennějšímu vybavení patří soubor sto čtrnácti kusů původních secesních lustrů a nástěníků zachovaných v šestnácti rozdílných typech.

Předprodej a informace o programu na webu www.divadlojablonec.cz

Spojení architektury a technického vybavení jej řadí k významným památkám celého regionu. K nejcennější součásti vybavení interiéru divadla patří soubor sto čtrnácti kusů původních secesních lustrů a nástěníků zachovaných v šestnácti rozdílných typech.

Ročně se v divadle odehraje přes dvě stě představení, kapacita hlediště je 512 míst k sezení a 80 míst k stání. Stálým návštěvníkům divadlo nabízí osm abonentních skupin zaměřených na činohru, hudbu, pohádky pro nejmenší, představení pro studenty, operu a balet.
mailJablonec nad Nisou

Liberecká 1900 / 5, Jablonec nad Nisou, 466 01