Ski areál Plavy

Ski areál Plavy se nachází pod hřebenem Černé Studnice, nedaleko města Tanvald. Ski areál je situován na severní straně kopce Filoun, nad obcí Plavy.

Sjezdovky jsou situovány na severní straně kopce Filoun. Areál je vybaven vlekem typu Poma s délkou 610 metrů a dětským lanovým vlekem. Na výběr je ze tří tras s délkou od 720 metrů do 1080 metrů. Sjezdovky jsou samozřejmě každý den upravovány.  Areál nabízí možnost večerního lyžování.

Pro návštěvníky je k dispozici přímo u sjezdovky rychlé občerstvení a půjčovna lyží a skiservis.  2 parkoviště s kapacitou 30 automobilů jsou vzdáleny 20 m. od nástupní stanice vleku. Další parkoviště s kapacitou cca 15 aut je ve vzdálenosti 100 m u penzionu Plavy.

Pro nováčky a začátečníky ski areál Plavy nabízí kurzy lyžování v lyžařské škole. K dispozici jsou zkušení instruktoři.

Vzdálenost: z Prahy 100 km, z Liberce 25 km, z Jablonce nad Nisou 14 km.

mailPlavy

Plavy, 468 46