Vyhledávání

ZOO a botanické zahrady

zoo
Vytvořeno 13.3.2018 10:51:44 | přečteno 2557x | ernest

Vyhledávané slovo:

Liberecká ZOO je nejstarší v bývalém Československu. Chová na 170 druhů, mezi něž patří i jedinečný bílý tygr indický, kterého v tuzemsku jinde nespatříte. Pokochat se můžete i roztomilými pandami červenými, sněžnými levharty, slony indickými nebo žirafami Rothschildovými. Otevřeno celoročně!

ZOO ve Dvoře Králové se pyšní tím, že je největším chovatelem afrických zvířat v Evropě. Spatřit zde na vlastní oči můžete nosorožce, zebry, buvoly nebo několik druhů antilop. Jako jediná v Česku nabízí od května do září africké safari, v němž návštěvníci projíždějí mezi volně vypuštěnými kopytníky a dravci ve speciálně upravených dvouposchoďových safaribusech. Novinkou od roku 2015 je i adrenalinové lví safari!

Pokud upřednostňujete flóru před faunou, navštivte s rodinou nejstarší botanickou zahradu v Česku, která se nachází v Liberci. Mezi nejpopulárnější patří nejdéle pěstovaná bonsaj v Evropě, obří sbírka masožravých rostlin a orchidejí nebo pavilon akvárií.

Za rybičkami se můžete zajet podívat i do České Lípy. Ve zdejším akváriu plave na 80 druhů tropických ryb z c

 

Zoologické zahrady jsou osvědčenou klasikou. Pro někoho možná klišé, ale ruku na srdce… vždyť vás na ty lvy, medvědy nebo rybičky baví koukat i v pokročilém věku. K tomu oběd v kiosku, protože párku v rohlíku se vyrovná máloco a voilá, máte za sebou opravdu příjemně strávený půlden!

Výběr města

Region

Název XDatum vložení X
Zvětšit mapu
 
load