Vyhledávání

Zima v Krkonoších

Krkonoše zima Mendřická (20 (2)

Z dvaceti nejvyšších vrcholů České republiky leží patnáct v Krkonoších. Lidé je také často nazývají jako hory mnoha „nej“ – jsou nejvyšší, nejnavštěvovanější, jediné s vysokohorským rázem u nás a neuvěřitelně pestrou přírodou. Najdeme zde strmé ledovcové kary i rozlehlé horské louky, skalnaté hřebeny i malebná údolíčka lemovaná roubenými chalupami. Tu nejkrásnější atmosféru ale definitivně přináší s první sněhovou pokrývkou.


Oblíbený běžkařský stadion je k dispozici v areálu Horní Mísečky. Nabízí perfektně upravené tratě pro klasické lyžování i bruslení. Tratě v délkách 1,5 až 10 kilometrů splňují parametry pro světový pohár a nuda tak rozhodně nehrozí. Už první pohled na zasněženou horu Kotel vás zcela jistě osloví. Rozhodnout se můžeme pro cestu, která vede hřebenovkou na Vrbatovu boudu a dál na Voseckou nebo Labskou boudu. Pokud ale potřebujeme spíše rovinku, zvolme trasu na Benecko přes Janovu Horu nebo Přední Labskou.

Černá hora lanovka lyžař zima Dědič Michal

Jestliže patříte k milovníkům sjezdového lyžování a hledáte tipy na ty nejlepší sjezdovky, Krkonoše vás rozhodně nezklamou. Z těch nejoblíbenějších to je Ski areál Čertova hora, Skiresort Černá Hora – Pec, Skiareál Svatý Petra nesmíme zapomenout ani na Skiareál Medvědín. Krkonošské sjezdovky patří mezi špičku regionu. Jsou nejdelší, skvěle upravené a horská střediska moderně vybavená pro maximální pohodlí. Nám stačí jen nacvaknout lyžáky do sjezdovek a pustit se po manžestru dolů!

Chcete-li vyzkoušet něco nového, zažít pořádný adrenalin, v Krkonoších je určitě z čeho vybírat. Co třeba vyzkoušet snowkiting?  Pro začátečníky doporučujeme kurz pod dohledem odborníků. A pak už jen vyrazit na zasněžené pláně rychlostí větru. Vhodné jsou například rozlehlé louky u Brádlerových bud, Moravské, Medvědí nebo Dvorské boudy. Méně adrenalinové, ale neméně zážitkové jsou výlety na sněžnicích. Sněžnice si můžete dnes již běžně zapůjčit v půjčovnách lyžařského vybavení, a pak už stačí jen vybrat jednu z doporučených tras zasněženou kajinou.  

Pokud počasí nepřeje, můžeme se zastavit třeba v malé obci Poniklá, která je centrem výroby perlových ozdob. Sídlí zde firma Rautis, ta navázala na více než stoletou tradici a vyrábí perličkové ozdoby dodnes. A že se jedná o opravdový unikát potvrdí i fakt, že v roce 2020 byla výroba vánočních ozdob ze skleněných perlí zapsána do seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Rautis Poniklá

Nejen lyžaři, ale i Lego nadšenci už mají v oblíbeném horském středisku svůj domov. Ve Špindlerově Mlýně je pro vás otevřeno muzeum Lega s více než 1000 modely poskládanými z Lego kostiček. Za zmínku stojí Tower Bridge – třetí největší model stavebnice Lego spotřeboval přesně 4284 kostiček nebo Millenium Falcon – vesmírná loď z 5195 dílků je největší z celé řady Star Wars a druhým největším modelem vůbec. No zkrátka zaručená zábava nejen pro děti, ale i dospělé.

Pro více tipů nejen ze zimních Krkonoš nezapomeňte sledovat naše sociální sítě, kde jsme jako @regionliberec a naše webové stránkywww.liberecky-kraj.cz. Sledujte nás třeba i ze svahu!

 

 


Vytvořeno 9.2.2022 15:30:59 | přečteno 782x | katerina.horackova
 
load