Vyhledávání

Podzim v Krkonoších

Pančavský vodopád

Podzim v Krkonoších, i zde můžete strávit příjemné podzimní dny s rodinou nebo vašimi přáteli. Chladný a čerstvý vzduch našich nejvyšších hor dokonale pročistí hlavu a plíce. Krkonoše nabízejí program jak pro aktivní turisty, tak i pro ty, kteří jedou do hor za relaxací a odpočinkem. Vyrazte s námi do Krkonoš a zažijte zde nevídané zážitky.

                                     Pramen LabeBozkovské jeskyně Stezka korunami stromů

Turisticky nejnavštěvovanější atraktivita, hora Sněžka je ideálním místem jak strávit aktivní odpoledne v přírodě. Chystáte se na vlastní pěst zdolat samotný vrchol Sněžky? Podzimní období je pro to jak dělané! A pro ty méně odvážlivé tu samozřejmě jezdí lanovka až na vrchol, ale připravte si nějaký ten peníz. Z důvodu zvyšování nákladů provozu lanovky na Sněžku byly zdražovány i jízdenky. Pozor! Provoz lanovky v listopadu je omezený a jezdí pouze o víkendech. 

Vystoupat můžete také k prameni největší české řeky Labe. K prameni lze vystoupat z Horních Míseček, které jsou známé především jako zimní středisko nedaleko Špindlerova Mlýna. Dále pokračujete přes svah Medvědín, vystoupáte k Vrbatově boudě a pokračujete směrem k  Pančavskému vodopádu . Nejvyšší vodopád v České republice s výškou 148 m se nachází přibližně 1 km od Labské boudy. Jde o typický kaskádovitý vodopád. Podívat se můžete na zdejší Ambrožovu vyhlídka, ze které je krásný výhled na Labský důl, Kozí hřbety, Kotel a Lysou horu. 

Krásy Krkonoš nemusíte objevovat jen z vrcholů hřebenů. V Krkonoších se totiž nacházejí nejdelší dolomitové jeskyně v republice. Bozkovské jeskyně jsou jako jediné tvořeny vápnitým dolomitem. Pro veřejnost je zpřístupněno 350 metrů chodeb, vnitřní teplota se trvale pohybuje okolo 8 °C a jeskyně se dělí na systém Nových a Starých jeskyní. Obě tyto části jsou propojeny uměle vytvořeným tunelem.

S dětmi můžete vyrazit do Jánských Lázní. V roce 2017 zde byla otevřena Stezka korunami stromů, která celoročně nabízí adrenalinové a poučné zastávky, které Vám zpříjemní Vaší cestu na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. 

Krkonoše jsou rájem pro milovníky relaxace a odpočinku. Uvolnit své tělo a mysl můžete hned v několika krkonošských lázeňských a wellness centrech. Dopřát si můžete masáž od odborníků v Janských lázní nebo pivní koupel v Peckém Pivovaru či na Luční Boudě. Děti se mohou vyřádit také v nedalekém akvaparku ve Špindlerově Mlýně.

To a mnoho dalšího můžete zažít v Krkonoších! Sledujte náš facebookový profil a podělte se s námi s dalšími Vašimi oblíbenými místy, které lze navštívit v podzimním období. Nezapomeňte navštívit také oficiální stránky Krkonoš, kde se dozvíte mnoho dalšího.

Vytvořeno 20.10.2022 13:04:22 | přečteno 381x | jakub.wambach
 
load