Vyhledávání

Novinky sezóny 2021

technické památky

Prázdniny jsou už za rohem, a tak je čas vypravit se po novinkách letošní sezóny. Ať už se chceme vydat za adrenalinem, okusit trochu kultury či zabavit naše ratolesti, čtěme dál, protože tyhle novinky vážně stojí za to.  

Každý milovník výstav a expozicí ať třikrát zajásá! Severočeské muzeum v Liberci totiž po 3 letech otevírá své brány. Ať už navštívíme expozici Doteky Severu, která se věnuje přírodě Jizerských hor a Frýdlantska nebo novou expozici Liberecké fragmenty o historii Liberce, kulturní obohacení nás jistě nemine. A pozor pozor, až do konce června nabízí muzeum volné vstupné. No a to udělá radost vždy ne? 

Severočeské muzeum

Se všemi nadšenými „muzejníky“ pak zavítáme ještě do Technického muzea v Liberci. Ať už jsme fandové dvou nebo čtyř kol, tady si jistě přijdeme na své. Liberec a textil jsou jako dvě nejlepší kamarádky. Víme ale proč tomu tak je? Že ne? No tak koukejme do Technického muzea zavítat, protože tohle se tam rozhodně dozvíme. 

technickemuzeum SML4

Ti z nás, kteří ale více holdují adrenalinu a aktivním výletům určité ocení novou půjčovnu koloběžek na Panské skále. Nevíme jak u vás, ale u nás jízda bez sedla a pedálů vládne již několik sezón. Od Panské skály se můžeme vydat na 19 km dlouhý sjezd do České Lípy nebo 10 km dlouhý sjezd do České Kamenice. V cíli pak naše vozítka jednoduše odevzdáme a zpět na Panskou skálu si objednáme vývoz. 

DSCF3867

Naučné stezky, které v posledních letech vznikají napříč celou republikou, patří bezesporu mezi nejzábavnější formy vzdělávání i aktivního poznávání přírody. Jedna taková v současnosti doplnila stezku pro pěší i cyklisty podél řeky Jizery v Semilech a je určená především pro rodiče s dětmi. Stezka má pět zastavení, včetně tří interaktivních tabulí. Děti si tak po cestě mohou zahrát pexeso, dozví se, co se děje v řece nebo si po stažení QR kódu poslechnou hlasy ptáků. Pro malé návštěvníky si pak turistické informační centrum v Semilech připravilo zábavný kvíz. Za vyluštění tajenky získají malý detektivové v „íčku“ malou odměnu! 

Gastromapou Karla Hynka (Máchy, koho jiného, že?) jistě potěšíme všechny jedlíky a gurmány. V Máchově kraji nalezneme hned několik míst, odkud nás budou muset odvážet trakaři, nebo dostávat vyprošťovacími nástroji. Jednoduše se nám od tamtud nebude chtít vůbec pryč. Gastronomické nebe, food porno nebo chcete-li nebe v hubě, jak jinak všechna tato místa nazvat. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. A pokud můžeme i my něco doporučit, zastavme se v bistru s Láskou Karel – místo, kde se s láskou dělá vše. Tak co, už se vám sbíhají sliny? Nám totiž ano! Posázavský pacifik zná každý, ale co Pojizerský pacifik? Ano, není to žádná omyl. Pojizerský pacifik skutečně existuje a můžeme díky němu procestovat část Krkonoš. Tato lokálka jezdí na trati z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou a má celkem dvacet kilometrů. Když vlak zahouká a z komínu se vyvalí oblak kouře, tak poskočí srdce nejen dětí, nýbrž i leckterého dospělého. Takže pozor, Pojizerský pacifik už houká. Ať nezmeškáme.

Pro spoustu dalších novinek sledujte náš Facebook a Instagram, kde jsme jako Region Liberec. Letošní léto, si totiž pořádně užijem!

Ubytování
Vytvořeno 11.6.2021 8:06:50 | přečteno 419x | Ondrao
 
load