Vyhledávání

Léto v Lužických horách

Panská Skála - Marek Šaroch.jpg

Panenská příroda bez turistů, romantické procházky v lesích za zpěvu ptáků a zurčících vodopádů. Prostě dokonalý klid na duši. To vše vám mohou nabídnout Lužické hory, ve kterých se váš stres z každodenního života naprosto rozplyne.

To nejzajímavější v okolí Nového Boru
  • Na každé dovolené bychom potřebovali neomezeně času abychom viděli všechno, co bychom chtěli. Většinou tolik času, ale nemáme, a tak si musíme vybrat opravdu to nejlepší, co nás zajímá. Pro návštěvníky Nového Boru ale máme dobrou zprávu. Tahle cyklistická trasa vás provede opravdu tím nejlepším, co můžete v okolí Nového Boru a široko daleko vidět. Hned na začátku začneme pořádným stoupáním, ať si to nejhorší odbudeme už na začátku. Stoupání to bude náročnější, tak se připravte, že na úseku z Nového Boru na horu Klíč si uděláte pár přestávek. Jakmile stanete na hoře Klíč, to nejhorší už máte za sebou a můžete si vychutnávat krásné scenerické výhledy. Z Klíče se vydáme k Havraním skalám a po cyklostezce dále až do Cvikova, kde si uděláme krátkou pauzu na svačinku nebo pro hladovce už na oběd. Po cyklostezkách 3007, dále 3055 a pak 3062 dojedeme do Sloupu v Čechách, kde se můžeme kochat skalním hradem, navštívit vyhlídku na Stráži nebo někdo radši vymění výhledy za doly a navštíví modlivý důl – poutní místo, které láká mnoho turistů na svůj nádech tajemna. Cyklostezka 3062 nás dovede téměř až na naši další zastávku a tou je proslulá Panská skála. Kousek od Panské skály se nachází Bikepark Polevsko. Komu by tedy nestačila dnešní cyklojízda může se vyblbnout i zde. Z Bikeparku je to už pouze kousek zpět do Nového Boru, kde účastníci cyklojízdy, kteří ji projeli pouze z donucení ostatních účastníků, třeba ocení sklářské muzeum v Novém Boru. Celou trasu naleznete zde.
Voda, léto, pohoda
  • Davy lidí míří na Mácháč, přece jenom je to České moře. Davy ale nejsou pro vás a chcete si užít i trochu prostoru jen a jen pro sebe. Dlouhá fronta na párek v rohlíku není nic pro vás. Co by tedy mohlo být pro vás je návštěva Hamru na Jezeře u Stráži pod Ralskem nebo rekreačního areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou. Vydat se na Kristýnu můžete třeba z Liberce po cyklostezce Odra-Nisa. Trasu po celou dobu lemuje řeku Jizeru, a proto to už ze své podstaty bude pohodová jízda dolu po toku. Úplně jednoduše se sem však dostanete i autem. Neváhejte tak zabalit nafukovací kruhy, lehátka nebo třeba i paddleboard a užijte si zasloužený odpočinek u vody. Vedle Hamerského jezera se nachází vodní nádrž Stráž pod Ralskem, kde zase můžete vyzkoušet unikátní vodní lyžařský vlek. Kdo může říct, že lyžoval v Česku v létě? Pokud tento jedinečný adrenalinový zážitek vyzkoušíte, budete to moc být vy.
Z Liberce na Karlovské bučiny
  • Ještěd je nejznámější Liberecká ikona, když se řekne Liberec všem se vybaví právě on. Ještěd ale není všechno, zajímalo vás někdy, co vše můžete objevit za tímto vrcholem? Vrchol není konečná našich cest, objevovat toho můžeme plno i za ním. Po vystoupání na Ještěd se vydáme na skalní útvar Červený kámen a dále na Kamenná vrata až dojdeme na rozcestí výpřež odkud po modré trase budeme mířit k jednomu z hlavních cílů naší výpravy. Nacházíte se ani ne 3 kilometry od města Liberce, ale přitom už jste v hustém lese a klidné přírodě doprovázeni řekou Rokytkou. Po hodině cesty z rozcestí Výpřež jste dorazili k Novinskému železničnímu viaduktu. Krásný viadukt v obci Novina je jeden z nejfotografovanějších železničních skvostů u nás. No zhodnoťte sami, určitě si ho taky rádi vyfotíte. Z Noviny budeme pokračovat do Kryštofova údolí, kde v místní krčmě nasajeme venkovský život a prohlédneme si místní orloj. Naše trasa pokračuje z Kryštofova údolí po žluté turistické značce Karlovskými bučinami až k vlakové zastávce Karlov pod Ještědem odkud už se dostaneme zpět do Liberce. Mapu naleznete zde.
Kristýna - Míra Chmela.jpg Klíč - AZ fotky.jpg Novina - Pavel Charousek.jpg
Bikepark Polevsko - Slavík.jpgSloup v Čechách - Vít Černý.jpg Okolo Nového Boru.png Ještěd - Novina - Kryštofovo údolí - Karlov.png
Vytvořeno 19.6.2023 9:19:11 | přečteno 491x | jakub.wambach
 
load