Vyhledávání

Léto v Krkonoších

Krkonoše - Hana Jampílková1.jpg

Do Krkonoš i když počasí nepřeje

  • Krkonoše každoročně lákají nepřeberné množství turistů a není divu, když je zdejší příroda, tak překrásná. Co ale dělat, když vrcholky hor zahalí háv mraků a zdá se, že brzo přijde déšť? Krkonoše nabízí i mnoho indoorových možností, jak si zde letní čas užít. Můžete navštívit firmu Rautis v Poniklé a zásobit se už na zimu perličkovými Vánočními ozdobami, jejichž ruční výroba je uvedena na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Na exkurzi můžete sledovat celý proces výroby těchto perličkových ozdob a inspirovat se k výrobě své vlastní ozdoby, jelikož součástí exkurze může být návštěva kreativní dílny, kde si pod odbornou asistencí vytvoříte svou vlastní ozdobu. Ozdoby jsou opravdu nádherné, pokud byste však byli fanoušci tradičního sklářství určitě nesmíte minout sklárnu, muzeum skla a minipivovar Novosad & Syn. V nejstarší sklárně v Čechách můžete nahlédnout na pracující skláře a brusiče z bezprostřední blízkosti a okusit žár pecí na vlastní kůži. Pokud chcete na tuto podívanou koukat z ptačí perspektivy, tak určitě navštivte místní restauraci, která je spojena s hutní halou a při svém obědu se můžete kochat prací sklářů seshora.

Festivalové Krkonoše

  • K Harrachovu už neodmyslitelně patří Keltská Noc. Vždyť už se taky bude letos konat její 28. ročník. Festival se koná přímo pod skokanskými můstky. Není nic lepšího než vyrazit na nějaký výlet v okolí Harrachova, třeba podél řeky Mumlavy, liščí stezkou až k Mumlavskému vodopádu a v podvečer zavítat na právě Keltskou noc. Na festivalu vystoupí známe kapely jako například Tři Sestry, Vypsaná Fixa anebo rapová skupina PSH. Těšit se, ale můžete na mnoho dalších interpretů. Festival probíhá od 10. do 12. 8., kdyby vám to však nestačilo, můžete plynule navázat na festivalovou vlnu Krkonošskými pivními slavnostmi, které se odehrají 12. 8. ve Vrchlabí, kde vystoupí známé kapely jako UDG nebo TRAUTENBERK.

Cyklovýlet po okolí Rokytnice

  • Vaše putování začnete u horské chaty Lovčenka, kam vás vyveze lanovka Horní Domky. Zkušení cyklisti však mohou nahoru vyjet na kole a od Dvoraček si užívat sjezd až do Rokytnice. Abychom ale nepředbíhali z chaty Lovčenka po modré turistické vystoupáte na rozcestí Ručičky, zde odbočíte vpravo a vydáte se na Dvoračky. Po stoupání na Dvoračky se vydáte po zelené do osady Rezek, kde se můžete občerstvit v restauraci Rezek. Přes obec Františkov už je to, co by kamenem dohodil do Rokytnice nad Jizerou, pokud si trasu chcete přeci jenom prodloužit zastavit se můžete na vyhlídce na Stráži, odkud jsou krásné výhledy na Rokytnici a přilehlé okolí. Mapu najdete zde.

Krkonoše pro děti

  • Krkonoše si připravili letní toulky i pro naše nejmenší. Na mnoha místech v Krkonoších si můžete zakoupit razítkovací knihu a pak už hurá na více jak 40 zajímavých míst v Krkonoších. Na každém místě v knize na vás bude čekat razítko a pokud jich posbíráte dostatek, na všech těchto místech vám obsluha dá odměnu. Více informací a pravidla hry se dozvíte zde. Hra je určena především pro děti, ale hrát ji s dětmi mohou i starší cestovatelé, jelikož za nasbírání 10 nebo 20 razítek budete zařazeni do slosování o speciální cenu, a to voucher na pobyt v samotném Špindlerově Mlýně. Komu by se nelíbilo cestovat, a ještě za to být odměněn?

Doufáme, že poslední odstavec dočítáte ve vlaku na cestě do Krkonoš a pokud byste chtěli jiné tipy na výlety neváhejte navštívit náš turistický portál www.liberecky-kraj.cz nebo naše sociální sítě kde nás najdete jako REGION Liberec – Instagram nebo Facebook

Dvoračky - Barbora Vyl.jpeg Rautis - Jakub Podobský.jpg Sklárna Novosad a Syn - křišťálové údolí.jpg Harrachov - jiří Stránský.jpg Vrchlabí - marta Mendřická.jpgKrkonoše - Hana Jampílková.jpg Rokytnice - Rezek - Rokytnice.png
Vytvořeno 19.6.2023 8:43:39 | přečteno 417x | jakub.wambach
 
load