Vyhledávání

Léto v Jizerských horách

Ořešník - Míra Chmela.jpg

Davy turistů proudí na nejznámější místa Jizerských hor, Ještěd, Bedřichov nebo samotné město Liberec. Jizerky mají ale daleko více co nabídnout a dvakrát tak tomu je v létě.

Z Harrachova přes východní Jizerky pro nanuk

  • Na první průzkum méně známých Jizerských hor vyrazíme z vlakové stanice Harrachov, ale nebudeme následovat davy proudící přímo do Harrachova, ale vydáme se po červené turistické značce přes vodopád Nad Železnicí k osadě Jizerka a přírodní rezervaci Bukovec. Okolo vodní nádrže Souš k protržené přehradě, kde se můžete občerstvit v samoobslužném kiosku. Sami si zde natočíte pivo, dáte klobásu nebo nanuk. Zaplatíte jednoduše vhozením peněz do kasičky. Nezapomenout tedy na hotovost. Z protržené přehrady už pohodovou procházkou nabiti energií přes Mariánskohorské boudy do Josefova Dola k vlakové stanici. Pokud vám to nebude stačit, můžete ještě zavítat k vodopádům Jedlové. Celou trasu najdete zde.

Ze severu jizerským srdcem do Bedřichova

  • Další z celodenních výletů započneme v Hejnicích. Pokud si před výletem potřebujete ještě oddechnout můžete navštívit muzeum horolezectví nebo klášter v Hejnicích. Po těchto zastávkách, ale už vyrážíme směr vyhlídka Ořešník, kde se vám po vydatném stoupání naskytne nezapomenutelný výhled na celé Hejnice. Červená turistická značka nás bude provázet téměř celým výletem a dovede nás až k vodopádu Velký Štolpich, na vyhlídku Krásná Máří až k Ptačím Kupám a Holubníku. Zde se budeme nacházet v samotném srdci Jizerských hor. Zastavte se na chvíli a zakoukejte se z Holubníku pod sebe. Jako kdybyste měli celé Jizerky na dlani. Z Holubníku už budete jenom klesat přes sklářskou osadu Kristiánov na Novou Louku, kde se s mnoha turisty můžete v místní restauraci u piva podělit, co jste vše dnes zažili. Do Bedřichova už to je odsud co by kamenem dohodil. Celou trasu najdete zde.

Aktivní odpočinek na trati

  • V létě by byla škoda sedět doma, po náročných výletech je ale potřeba si trochu odpočinout. Odpočívat se dá ale i aktivně. Vydejte se do Kořenova, kde navštívíte muzeum ozubnicové dráhy a mezi Tanvaldem a Kořenovem se v ozubnicové lokomotivě, takzvané zubačce můžete i projet. V okolí se nachází velké množství rozhleden a vyhlídek, které když už tu budete by byla škoda nenavštívit. Doporučíme vám například Štěpánku, Maják Járy Cimrmana, Tanvaldský Špičák nebo unikátní rozhlednu Špička.

Na kafe v Liberci?

  • V jizerských horách najdete spíše sportovní vyžití, vždyť jsou tímto tyto hory už proslulé. Po náročných dnech, ale chcete trochu odpočinku. Zastavte se v jedné z desítek kaváren, které se v Liberci nachází. Doporučit můžeme místní podniky jako Kavárna Bez konceptu, Mikyna coffee nebo Kafe Kytka a pokud nemáte času nazbyt vezměte si s sebou zaručeně výborné kafe v Kofeinplacu, přímo v centru Liberce. Dobrou kávu nenajdete ale jenom v Liberci, vydat se můžete do Jablonce kde si odpočinete u nádrže Mšeno, vykoupete se, a po obědě například v Pivovaru Volt, zavítáte do La Kavárny, která uchvátila i Kluky z Prahy jejichž video o Jizerkách naleznete zde.

Tohle léto bude v Libereckém kraji nadupané a věříme, že si ho užijete s námi, pokud byste chtěli strávit čas u nás jinak, další tipy naleznete na našich sociálních sítích, kde nás najdete jako REGION LIBEREC, ať už na Facebooku (REGION LIBEREC), Instagramu (@regionliberec) nebo webových stránkách www.liberecky-kraj.cz.

Rozhledna Štěpánka - Shutterstock.jpg Osada Jizerka - Míra Chmela.jpg Protržená přehrada - AZ fotky.jpg
Zubačka Kořenov - AZ fotky.jpg Velký Štolpich - AZ fotky.jpg Nová Louka _ Pavel Charousek.jpg
Kafe Kytka - Jakub Podobský.jpg    Harrachov - Protržená přehrada - Josefův Důl.pngHejnice - Ořešník - Bedřichov.png       Souš - Pavla Bičíková.jpg
Vytvořeno 19.6.2023 9:09:33 | přečteno 676x | jakub.wambach
 
load