Vyhledávání

Kde se vykoupat?

skaly

Konečně už i k nám dorazily tropy a my se tak můžeme vypravit na první letošní opalovačky a koupačky! No a jaká místa nevynechat? Na to se pojďme teď společně podívat.


S velkou radostí vám oznamujeme, že Aquapark Babylon v Liberci hlásí otevřeno! Čtyři tobogány, Tarzanova stezka, divoká řeka a zběsilá jízda trychtýřem. Po zábavě je samozřejmě důležitý i relax. Nebojte se, i na tohle tady mysleli. Relaxovat můžeme ve whirpoolech v jeskyních, při vodní masáži, v sauně nebo římské páře. To vše a mnohem více čeká jenom na nás. A informace pro místní zmrzlíky, voda má celoročně 27 - 30°C! 

Babylon

Kdo z liberečáků se alespoň jednou nevykoupal v Lesním koupališti, jakoby nebyl! Areál se nachází uprostřed lesa v Lidových sadech. Hlavní zdrojnicí vody pro koupaliště je Jizerský potok, který zaručuje i v těch největších vedrech příjemné osvěžení. No a osvěžující je i fakt, že koupání je tady zadarmo! 

Městský plavecký bazén v Jablonci nad Nisou využijí především vyznavači kondičního a sportovního plavání. Areál totiž nabízí 25 metrů dlouhý bazén s 8 drahami. Nemusíme se tedy bát, že by nám snad někdo překážel v našem olympijském výkonu. Ti nejmenší návštěvníci se pak určitě zabaví v dětském brouzdališti nebo u vodního hřibu a dětské skluzavky. 

Koup†n° dōti voda Shutterstock (3)

Rekreační areál Kristýna v Hrádku nad Nisou nabízí prožití příjemných chvil u jezera s čistou podzemní vodou. Jezero leží uprostřed zeleně a dny strávené na jeho břehu jistě prožijeme v příjemné letní pohodě. Hlavním lákadlem areálu je bezesporu po celé léto hladina jezera. Voda je čistá, obklopená písčitými a travnatými plážemi, a tak se nezapomeňme pořádně namazat krémem,v horkých dnech tady sluníčko pořádně paří! A až nás omrzí vodní radovánky, můžeme se projíždět po cyklostezce vedoucí kolem řeky Nisy, zahrát si s přáteli volejbal, tenis či si užít surfování a další vodní sporty. 

Koupání ve volné přírodě nabízí také Máchovo jezero v Doksech. Tentokrát se vydáme na pláž Pod Borným, kde si zapůjčíme šlapadlo, ze kterého si vychutnáme romantickou plavbu po jezeře... nebo vlastně rybníce? Ať tak či onak Máchovo jezero nás v létě nikdy nezklame. A za to dáváme ruku do ohně! 

V Krkonoších pak navštívíme koupaliště Harrachov, které se nachází v klidné části města v nádherné horské krajině. Toto přírodní koupaliště oceníme především v obzvláště tropických dnech, patří totiž k jedním z nejstudenějších u nás. Nepanikařme ale, takové zchlazení přijde někdy vhod. Kromě osvěžujícího koupaní a relaxace na travnatých březích je pro návštěvníky připravena také horolezecká stěna a pro děti dětské hřiště. 

A slyšeli jste už o koupališti Maškova zahrada? Letní turnovský aquapark se nachází v jižní části města ve sportovně-rekreačním areálu. Koupaliště má víceúčelový bazén s tobogánem a dětský bazén se skluzavkami. Pro ty odvážnější doporučujeme skluzavku Kamikaze, která je dlouhá 23 metrů! My ji tedy letos rozhodně vyzkoušíme, a co vy?Ať už jste plavci nebo neplavci, potápky či nepotápky, vodu má v létě každý rád! 

Pro více tipů navštivte náš Facebook nebo Instagram, kde jsme jako Region Liberec. A my sami už vyrážíme za vodou, jelikož letošní léto nechceme trávit nikde jinde!

Dotek přírody

Vytvořeno 11.6.2021 8:06:11 | přečteno 456x | Ondrao
 
load