Vyhledávání

Přírodní sáňkařská dráha Smržovka

Unikátní přírodní sáňkařská dráha, která je určena všem nadšencům, od těch nejmenších až po seniory.

Nejedná se o sportovní závodní dráhu, ale o upravované lesní cesty od rozhledny Černá studnice k lyžařskému vleku Filip ve Smržovce. Téměř čtyřkilometrová trasa vede zčásti po takzvané linii pod Černostudničním hřebenem, proto je nutné na dvou zhruba třísetmetrových úsecích saně přetáhnout. 

Saně si můžete zapůjčit ve skiareálu Filip nebo přímo na Černé studnici nebo můžete využít vlastní. Jízda na dráze je na vlastní nebezpečí, při přemrzlém sněhu nedoporučujeme jízdu na bobu.

Zapůjčit si můžete klasické turistické nebo unikátní sportovní saně, jaké nikde jinde nenajdete. K dispozici je 25 ks klasických turistických a 50 ks sportovních saní JK SPEED 127. Objednání saní na Černé studnici je možné pouze nad 10 ks.

Parkování je zajištěno na parkovišti č. 3 ve skiareálu  Filip. Z tohoto místa se můžete vydat po svých, kdy vás čeká asi 3,5 kilometrová procházka do kopce, nebo můžete zvolit možnost odvozu i se saněmi taxislužbou. Vlaková zastávka Smržovka střed – 200 m a autobusová zastávka Bílý Mlýn – 100 m od skiareálu Filip.

Informace o trase

 
load