Zajímavosti a cíle

Botanická zahrada, autor: Jan Jirouš

Botanická zahrada Liberec

Liberec
Liberecká botanická zahrada je nejstarší v České republice. V roce 1893 se začala budovat a o 2 roky později byla otevřena veřejnosti. Zahrada se stará o nejpestřejší soubory exotických rostlin v České republice. Skleníkový areál ve tvaru rostlinných buněk sestává z desíti různě velkých expozičních pavilonů, skýtajících plochu zhruba
Bílý Tygr, autor: Jan Jirouš

Zoologická zahrada Liberec

Liberec
Nejstarší zoologická zahrada v bývalém Československu chová přes 170 druhů zvířat o celkovém počtu více než 1500 jedinců. Pouze v ZOO Liberec můžete spatřit bílou formu tygra indického (Panthera tigris) či monumentální takiny čínské (Budorcas taxicolor bedfordi), které zahrada odchovává jako jediná v Evropě. Zcela výjimečná je rovněž jedna z
ZOO Dvůr Králové - Safari

Zoologická zahrada Dvůr Králové

Trutnov
ZOO Dvůr Králové má více než 60letou historii. Během této doby se změnila z původního malého zookoutku v jednu z největších zoologických zahrad v Česku a jednoho z nejvýznamnějších chovatelů afrických zvířat ve světě.
Arboretum Bukovina

Arboretum Bukovina

Karlovice
Arboretum Bukovina se nachází na Hruboskalské plošině, při Zlaté stezce Českého ráje, nedaleko zámku Hrubá Skála.
Arboretum Bulovka

Arboretum Bulovka

Bulovka
Soukromá zahrada patří manželům Dennenbergovým, kteří v r. 1996 koupili malý domek s rozlehlou zahradou, jejíž počátek je datován 1890. K této usedlosti patří nejen zahrada o rozloze 2 600 m2, ale i lán země čítající 4,5 hektaru.
Veřejné akvárium v České Lípě, autor: Petr Jasanský

Veřejné akvárium Česká Lípa

Česká Lípa
Veřejné akvárium v České Lípě je velmi příjemnou podívanou pro všechny milovníky akvarijních rybek.
Arboretum Kopidlno

Arboretum Kopidlno

Kopidlno
Zámek v Kopidlně obklopuje anglický park o výměře necelých 8 ha. Park prošel v roce 2014 rozsáhlou revitalizací, kdy došlo k vykácení velkého množství vzrostlých stromů, které svými kořeny narušovaly statiku zámku.
Arboretum Černá studnice, autor: Archiv města Smržovky

Malé Arboretum Černá Studnice

Smržovka
Lesům ČR se během posledních let podařilo obnovit malé arboretum z roku 1925, které zcela zpustlo po druhé světové válce.
Zahrada Ekocentrum, autor: Archiv Zahrada Ekocentrum

Zahrada Domu dětí a mládeže

Mladá Boleslav
Zahrada a minizoo Domu dětí a mládeže v Mladé Boleslavi je oázou botaniků a zoologů uprostřed průmyslového města.
1
###!http://www.liberecky-kraj.cz/redakce/ajax.php?akce=subjekt&htmlAjax=yes&app=1682&lanG=cs&xuser=&dr=|1009,1008,3550,753,8913,1006,7109,6699,3549!###