CZENDEPL

Motýlí dům Jonsdorf

Jizerské hory

Web:www.schmetterlingshaus.info
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Nedaleko našich hranic s Německem, v městečku Jonsdorf se nachází ojedinělá tropická expozice Motýlí dům. Svým návštěvníkům nabízí odpočinek, zážitek i poučení. Uprostřed tropického světa rostlin neustále poletuji motýli rozmanitých druhů.

Na ploše 500m2 můžete vidět na 300 motýlů rozmanitých druhů, kteří poletují mezi palmami, břečťany a banánovníky. Můžete zde vidět i motýlí vajíčka, housenky a kukly. V prvním patře najdete v teráriích množství plazů, hadů a pavouků původem z pouští a pralesů. Ve vstupní hale vás jistě upoutá akvárium s mořskou vodou s barevnými korálovými rybami.

Hned u vchodu vedle pokladny se nachází koutek se suvenýry. V něm můžete koupit upomínkové předměty, dárečky i hračky. Pokud máte chuť si doma vytvořit kousek tropického lesa, může si zde koupit semínka tropických rostlin.

Když dostanete hlad, ve zdejší kavárně je připravena stálá i polední nabídka, jídelní lístek je i v češtině. Samozřejmě si zde můžete vybrat z několika druhů kávy, zákusků, zmrzliny a zmrzlinových pohárů. Když je venku hezky, můžete posedět na letní terase.

Motýlí dům je přizpůsoben pro tělesně postižené a vozíčkáře.

Motýlí dům v číslech:
* rozloha přes 500m²
* k vidění okolo 30 druhů motýlů v počtu 200 kusů
* mnoho plazů a pavouků
* 3 m dlouhé mořské akvárium

Jak se do Motýlího domu dostat:
Autem: Zittau ( Žitava ) - směr Zittauer Gebirge (Žitavské hory) - Jonsdorf - cedule „Schmetterlingshaus“ (Motýlí dům)

Autobusem nebo vlakem: U Žitavského nádraží nástupiště linkového autobusu č. 5 nebo romantickou úzkokolejkou směr Oybin a Jonsdorf

www.schmetterlingshaus.info

3.10.2014 10:30

Novoborské turistické informační centrum zve na výlet do Německa

Obyvatelé Novoborska mají jedinečnou příležitost zúčastnit se v pátek 3. října slavnostního otevření naučné stezky v německém Großschönau. Ta vznikla v rámci přeshraničního projektu Cesty tradičních řemesel, na němž se podílelo také město Nový Bor. Při této příležitosti pak novoborské Turistické informační centrum (TIC) připravilo pro zájemce z řad veřejnosti zájezd s účastí na této akci a s dalším doprovodným programem.
Všechny akce