Bedřichovské výhledy

Jizerské hory

Web:www.bedrichov.cz
QR kód
Bedřichov je jednou z nejhezčích a nejmalebnějších obcí v Jizerských horách. Jezdí sem rádi sportovci, výletníci, horští turisté i rodiny s dětmi, a všichni obdivují zdejší přírodní krásy. A abyste poznali Bedřichov se všemi zajímavostmi, které k němu patří, vznikly tu v roce 2012 zcela nové turistické okruhy s názvem Bedřichovské výhledy. Vyberte si jeden z nich a udělejte si hezký výlet, který vám zajistí propojení těch nejzajímavějších míst tohoto rekreačního střediska.

Modrý okruh – 4 km

Modrý okruh je vycházkový a méně náročný. Zaměřuje se na poznání historie Bedřichova, na pamětihodnosti (kostel sv. Antonína s křížovou cestou, sklářská huť, křížky a pomníky) a přírodní či jiné krajinné prvky na území obce (Biokoridor Bedřichov, přehrady).

Červený okruh – 5 km

Červený okruh je také vycházkový a proti modrému okruhu značně náročnější. Nabízí vedle funkce poznávací (přehrady, rozhledny, jizerskohorské chaty a výhledy na Jizerské hory a Krkonoše) také aktivní využití 5 venkovních sportovišť s různými cvičebními prvky – hrazda, pružinová lávka, lavička, kladina a řetězový most.

Obě exkurzní cesty procházejí poklidnými částmi Bedřichova v CHKO Jizerské hory. Trasy kříží hlavní komunikaci pouze třikrát, a to po upravených cestách a chodníčcích tak, aby jimi mohly pohodlně a bezpečně procházet i rodiny s dětmi a školní kolektivy.

Okruhy začínají od tabule č. 1 "V Kotli" (nedaleko přírodního koupaliště), jsou značeny přehlednými informačními tabulemi, šipkami a mapami. Mapku k výletům po Bedřichově si můžete stáhnout z přílohy tohoto článku.

Některá zastavení jsou navíc opatřena odpočinkovými místy s lavičkami, často s možnostmi výhledů po Bedřichově a do kraje. U sportovišť nechybí stručný popis možných aktivit na cvičebním nářadí. Používání sportovních zařízení je však na vlastní nebezpečí, děti musí být pod dozorem dospělých osob!