Jinolické rybníky

Jinolické rybníky

Český ráj

Jinolice, 506 01

QR kód
Nedaleko u Jičína, na severovýchod od Prachovských skal u obce Jinolice, se v malebném prostředí nachází skupina tří rybníků – Oborský rybník, rybník Němeček a rybník Vražda.

Oborský rybník s rozlohou 11,4 ha je největší a nejvyhledávanější. Má písčitou i travnatou pláž a písčité dno, a proto je vhodný ke koupání i k provozování různých vodních sportů. I Rybník Němeček o rozloze 5,2 ha rovněž umožňuje koupání, zejména u jeho hráze. U obou rybníků se nacházejí veřejná tábořiště, autokempy, chatové osady, převlékárny, sprchy, stánky s občerstvením a je zde možnost parkování.

Nejmenším z rybníků je rybník se záhadným jménem Vražda (2,1 ha). K rekreaci se nevyužívá a je vyhlášen přírodní památkou. Jinolické rybníky jsou vyhledávaným místem pro návštěvníky Českého ráje a okolí.

Další vybavení a služby: půjčovna kol, míčů, badmintonu a sportovního náčiní

Poloha: pod Prachovskými skalami, asi 5 km od Jičína

Rozloha: Oborský rybník 11,4 ha, rybník Němeček 5,2 ha, Vražda 2,1 ha

Aktuální informace o kvalitě vody najdete na stránkách Krajské hygienické stanice www.khshk.cz v sekci Koupací sezóna, nebo přímo zde.

Dovolená s dětmi - nabídka

JInolické rybníky jsou oblíbeným místem, kde rodiny s dětmi tráví aktivní letní dovolenou spojenou s koupáním a nenáročnými výlety.

Aktivní dovolená - nabídka

Bohaté sportovní vyžití na březích rybníků - sportoviště i půjčovny sportovního vybavení. Okolí láká k cykloturistice, pěší turistice i horolezectví.

Typ zařízení: rybník, jezero, přírodní koupaliště
Pláž: písčitá
Vybavení: kabiny, převlékárny, sprchy, WC, občerstvení, restaurace, autokemp
Možnosti sportovního vyžití: hřiště, půjčovna loděk a dalšího vybavení

Jinolické rybníky
Oborský rybník
Oborský rybník
Jinolické rybníky
Rybník Němeček
Jinolické rybníky
 
 
 
load