Krajská vědecká knihovna v Liberci

E-mail:library@kvkli.cz
Web:www.kvkli.cz
QR kód
Budova Krajské vědecké knihovny byla postavena pod záštitou prezidentů ČR V. Havla a SRN R. Herzoga v letech 1996-2000, je nazývána též Stavbou smíření.

Mimo cca 1 300 000 svazků knih a jiných médií poskytuje řadu informačních a bibliografických služeb, elektronické databáze, přístup k internetu včetně Wi-fi sítě.

V knihovně můžete navštívit několik oddělení: Knihovnu pro děti a mládež, Všeobecnou knihovnu (beletrie a populárně-naučná literatura), Studijní knihovnu (časopisy a noviny, zahraniční literatura, regionální literatura) a Hudební knihovnu (CD-nosiče, notový materiál a hudební literatura)

Knihovna pořádá řadu akcí pro veřejnost: exkurze pro malé děti, studenty, seniory, vzdělávací pořady - přednášky, výstavy, autorské večery, pořady o hudbě, čtení.

Součástí této velké budovy je rovněž židovská modlitebna a kryté patrové parkoviště.

Služby a vybavení: volný přístup pro všechny, registrace pro zájemce, bezbariérový přístup, podzemní parkoviště, stání na kola, šatní skříňky, kavárna, čítárna denního tisku, WC.

Krajská vědecká knihovna nabízí svým klientům i WiFi připojení.

• Ve vstupní hale a ve studijní knihovně Krajské vědecké knihovny v Liberci se nachází přístupové body bezdrátového připojení k Internetu (WiFi) umožňující přístup na protokoly http, https a ftp. Komunikace je nešifrovaná, tedy odposlouchávatelná.
  • Uživatelé se v tomto prostoru mohou vlastními mobilními zařízeními bezplatně připojit k síti WiFi.
  • Připojení na WiFi proběhne automaticky, pokud je notebook nebo PDA vybaven odpovídajícím hardwarem (síťová karta WiFi).
  • KVK neposkytuje uživatelům k využívání této služby hardwarové zařízení ani nezajišťuje konfiguraci vlastních mobilních zařízení uživatele.
  • Uživatel se zavazuje k dodržování Knihovního řádu KVK v Liberci a využívání připojení v souladu s právními a morálními normami.
  • Před připojením zařízení do elektrické sítě KVK v Liberci je uživatel povinen informovat zaměstnance knihovny.
  • Na bezdrátové připojení není právní nárok a KVK v Liberci neodpovídá za případný výpadek či sníženou kvalitu připojení, případně za škody vzniklé z činnosti uživatelů využívajících WiFi.

Dovolená bez bariér - nabídka

Knihovna má bezbariérový přístup, pro pohyb mezi jednotlivými patry je zde výtah, který je propojen až do garáží parkovacího domu.

všechny měsíce Po 9:00 - 19:00
Út 12:00 - 19:00
St - Pá 9:00 - 19:00
So 9:00 - 13:00
Ne - zavřeno

Čítárna a internet otevřeny denně od 8:00-19:00, v sobotu od 9:00-15:00, neděle zavřeno.

Ideologie v hudbě (zjevná a plíživá) aneb „Jde Frantík kolem zahrádky“

30.5.2016 18:00
kulturněhistorická beseda na téma ideologií v hudbě

Mozková mrtvice stále právem obávaná

31.5.2016 18:00
přednáška z cyklu Jeden lot předcházení lepší než jedna libra léčení

V paprscích slunce

1.6.2016 18:30
Nebylo to jednoduché, ale povedlo se. Dokumentarista Vitalij Manskij pod záminkou natočení režimu poplatného dokumentu v Severní Koreji pořídil unikátní filmový materiál, který nabízí pravdivý vhled do života obyčejné severokorejské rodiny.

Děti a úsměvy léta

1.6.2016 - 30.6.2016
Výstava fotografií z volnočasových akcí pro děti. Pořádá: o. s. Častoboř ve spolupráci s KVK v Liberci.

Když se sféry rozezní...

1.6.2016 - 1.7.2016
Výstava fotografií a fotokoláží. Pomocí umělého osvětlení a dalších výtvarných doplňků vytvořili členové Fotokroužku v Hrádku nad Nisou soubor fotografií o vesmíru.

Hop z knížky do knížky aneb Dětský den v knihovně

4.6.2016 10:00 - 12:00
Vyrábění, hry, kvízy, soutěže...vstupné dobrovolné.

Výstava: Zlatá stuha

6.6.2016 - 28.6.2016
Výstava ilustrací, které byly nominovány nebo oceněny Zlatou stuhou. Každoroční žeň toho nejlepšího, co se urodilo na poli původní české ilustrační tvorby pro děti.

Čiročirý romantik Jaroslav Vodrážka

6.6.2016 - 28.6.2016
Výstava Slovenského národního muzea v Martině k 120. výročí narození Jaroslava Vodrážky, českého grafika, ilustrátora, malíře a pedagoga.

Kresby a malby studentů Univerzity třetího věku

6.6.2016 - 30.6.2016
Práce studentů U3V. Pořádá: Univerzita třetího věku TUL a KVK Liberci.

Stop smrtelným nehodám

7.6.2016 - 16.6.2016
Putovní výstava fotografií dopravních nehod.
Všechny akce