Krajská vědecká knihovna v Liberci

E-mail:library@kvkli.cz
Web:www.kvkli.cz
QR kód
Budova Krajské vědecké knihovny byla postavena pod záštitou prezidentů ČR V. Havla a SRN R. Herzoga v letech 1996-2000, je nazývána též Stavbou smíření.

Mimo cca 1 300 000 svazků knih a jiných médií poskytuje řadu informačních a bibliografických služeb, elektronické databáze, přístup k internetu včetně Wi-fi sítě.

V knihovně můžete navštívit několik oddělení: Knihovnu pro děti a mládež, Všeobecnou knihovnu (beletrie a populárně-naučná literatura), Studijní knihovnu (časopisy a noviny, zahraniční literatura, regionální literatura) a Hudební knihovnu (CD-nosiče, notový materiál a hudební literatura)

Knihovna pořádá řadu akcí pro veřejnost: exkurze pro malé děti, studenty, seniory, vzdělávací pořady - přednášky, výstavy, autorské večery, pořady o hudbě, čtení.

Součástí této velké budovy je rovněž židovská modlitebna a kryté patrové parkoviště.

Služby a vybavení: volný přístup pro všechny, registrace pro zájemce, bezbariérový přístup, podzemní parkoviště, stání na kola, šatní skříňky, kavárna, čítárna denního tisku, WC.

Krajská vědecká knihovna nabízí svým klientům i WiFi připojení.

• Ve vstupní hale a ve studijní knihovně Krajské vědecké knihovny v Liberci se nachází přístupové body bezdrátového připojení k Internetu (WiFi) umožňující přístup na protokoly http, https a ftp. Komunikace je nešifrovaná, tedy odposlouchávatelná.
  • Uživatelé se v tomto prostoru mohou vlastními mobilními zařízeními bezplatně připojit k síti WiFi.
  • Připojení na WiFi proběhne automaticky, pokud je notebook nebo PDA vybaven odpovídajícím hardwarem (síťová karta WiFi).
  • KVK neposkytuje uživatelům k využívání této služby hardwarové zařízení ani nezajišťuje konfiguraci vlastních mobilních zařízení uživatele.
  • Uživatel se zavazuje k dodržování Knihovního řádu KVK v Liberci a využívání připojení v souladu s právními a morálními normami.
  • Před připojením zařízení do elektrické sítě KVK v Liberci je uživatel povinen informovat zaměstnance knihovny.
  • Na bezdrátové připojení není právní nárok a KVK v Liberci neodpovídá za případný výpadek či sníženou kvalitu připojení, případně za škody vzniklé z činnosti uživatelů využívajících WiFi.

Dovolená bez bariér - nabídka

Knihovna má bezbariérový přístup, pro pohyb mezi jednotlivými patry je zde výtah, který je propojen až do garáží parkovacího domu.

všechny měsíce Po 9:00 - 19:00
Út 12:00 - 19:00
St - Pá 9:00 - 19:00
So 9:00 - 13:00
Ne - zavřeno

Čítárna a internet otevřeny denně od 8:00-19:00, v sobotu od 9:00-15:00, neděle zavřeno.

OD KARIBIKU K MAYSKÝM PYRAMIDÁM

7.9.2016 18:00
cyklus Knihovníci a přátelé knihovny cestují

Lidové kroje z Horní Lužice

1.9.2016 - 30.9.2016
Výstava se koná v rámci 18. ročníku Dnů české a německé kultury v předsálí 2. patra.

Jaderné palivo - umění špičkových technologií

1.9.2016 - 30.9.2016
Výstavu pořádá v -1. patře knihovny: TVEL, agentura Essential Communication ve spolupráci s KVK v Liberci.

Výtvarné kurzy v přírodě

3.9.2016 - 29.9.2016
Výstavu výsledků letního plenéru Univerzity třetího věku můžete zhlédnout ve 3. a 4. patře knihovny.

Vernisáž výstavy LIDOVÉ KROJE Z HORNÍ LUŽICE

8.9.2016 17:00
Akce se koná v rámci 18. ročníku Dnů české a německé kultury.

LVT - Liberec ve tvářích

5.9.2016 - 30.9.2016
Výstavu v 1. patře knihovny pořádá: Foto TEOPE Drbohlav, MA-MA Foundation ve spolupráci s KVK v Liberci.
Všechny akce