Datový sklad

Datový sklad Libereckého kraje neboli sdílená databáze turistických informací vznikla, aby pomohla kompenzovat největší slabinu internetu - mnohačetný výskyt stejných informací, které však jsou v různé míře aktualizovány. Proto vznikla databáze, kterou mohou sdílet informační centra, města a obce v turistických regionech Český ráj, Jizerské hory, Lužické hory, Máchův kraj a Krkonoše.

Obsažená data je možné formou exportu nabídnout k zobrazení na stránkách obce, mikroregionu či turistické oblasti. Dále je možno do databáze nahlížet a používat ji v běžné praxi, například pracovníky informačních center při zodpovídání dotazů návštěvníků. Hlavním efektem databáze by mělo být to, že jednotliví aktéři cestovního ruchu, kteří sbírají a zprostředkovávají informace o turistických cílech, atraktivitách a službách, budou aktualizovat a doplňovat databázi společnými silami a ušetří tak nejen čas, ale i další náklady (za fotografie, překlady do cizích jazyků apod.)

Partneři DS
Stránky, které čerpají data z DS:

www.liberecky-kraj.cz
www.severnicechy.info
www.cesky-raj.info
www.ceskolipsko.info

www.jizerky.cz

www.visitliberec.eu
www.luzicke-hory.info
www.tanvaldsko.info
www.mestohejnice.cz
www.jablonec.com

www.novavesnn.cz

www.smrzovka.cz

www.mesto-frydlant.cz

www.pojizeri.cz

www.frydlantsko.cz

www.turnov.cz

www.doksy.com

www.sundisk.cz

www.janov-n-n.cz

Informace je možné z databáze přebírat pomocí datových exportů, jejich obsah je možno přizpůsobit potřebám a přáním každého partnera. K dispozici export z kalendáře akcí.

Užívání datového skladu se řídí Všeobecnými podmínkami uživání datového skladu, které každý partner musí vzít na vědomí.

ikona souboruVšeobecné podmínky užívání DS - září 2016

ikona souboruManuál Datového skladu

ikona souboruDesatero redaktora

22.12.2009 11:19:31 - aktualizováno 22.6.2012 8:20:22 | přečteno 11387x | Compedium