Datový sklad

Datový sklad Libereckého kraje neboli sdílená databáze turistických informací vznikla, aby pomohla kompenzovat největší slabinu internetu - mnohačetný výskyt stejných informací, které však jsou v různé míře aktualizovány. Proto vznikla databáze, kterou mohou sdílet informační centra, města a obce v turistických regionech Český ráj, Jizerské hory, Lužické hory, Máchův kraj a Krkonoše.

Obsažená data je možné formou exportu nabídnout k zobrazení na stránkách obce, mikroregionu či turistické oblasti. Dále je možno do databáze nahlížet a používat ji v běžné praxi, například pracovníky informačních center při zodpovídání dotazů návštěvníků. Hlavním efektem databáze by mělo být to, že jednotliví aktéři cestovního ruchu, kteří sbírají a zprostředkovávají informace o turistických cílech, atraktivitách a službách, budou aktualizovat a doplňovat databázi společnými silami a ušetří tak nejen čas, ale i další náklady (za fotografie, překlady do cizích jazyků apod.)

Partneři DS
Stránky, které čerpají data z DS:

www.liberecky-kraj.cz
www.severnicechy.info
www.cesky-raj.info
www.ceskolipsko.info

www.jizerky.cz

www.visitliberec.eu
www.luzicke-hory.info
www.tanvaldsko.info
www.mestohejnice.cz
www.jablonec.com

www.novavesnn.cz

www.smrzovka.cz

www.mesto-frydlant.cz

www.pojizeri.cz

www.frydlantsko.cz

www.turnov.cz

www.doksy.com

www.sundisk.cz

www.janov-n-n.cz

Informace je možné z databáze přebírat pomocí datových exportů, jejich obsah je možno přizpůsobit potřebám a přáním každého partnera. K dispozici export z kalendáře akcí.

Užívání datového skladu se řídí Všeobecnými podmínkami uživání datového skladu, které každý partner musí vzít na vědomí.

ikona souboruVšeobecné podmínky užívání datového skladu Libereckého kraje

ikona souboruManuál Datového skladu

ikona souboruDesatero redaktora

22.12.2009 11:19:31 - aktualizováno 22.6.2012 8:20:22 | přečteno 10364x | Compedium